Elçin İBRAHİMOV Kurumumuzu Ziyaret Etti

            Azerbaycan Millî İlimler Akademisi Türkologiya Dergisi Müdürü Elçin İBRAHİMOV, Türk Dil Kurumunu ziyaret etti.

            Kurumumuz Başkanı Prof. Dr. Mustafa S. KAÇALİN’i makamında ziyaret eden Elçin İBRAHİMOV, Akademilerinin yayın organı olan Türkologiya dergisinin son dört sayısı ile Kemal ABDULA’nın hazırladığı Azerbaycan Dili Sintaksisinin Nezeri Problemleri ile Mifden Yazıya veyahut Gizli Dede Korkut ve Prof. Dr. Mustafa SEVER’in Dîvân-ı Kaygusuz Abdal adlı kitaplarını da Türk Dil Kurumu kütüphanesine armağan etti.

             Türk Dil Kurumunun çalışmalarının Azerbaycan’da ilgi ile karşılandığına işaret eden Elçin İBRAHİMOV, Kurumumuz Başkanı Prof. Dr. Mustafa S. KAÇALİN’e, üzerinde AZERBAYCAN yazılı bir halı da sundu.

DSC 0004

       Azerbaycan Millî İlimler Akademisi Türkologiya dergisi Müdürü Elçin İBRAHİMOV, Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa S. KAÇALİN’e üzerinde AZERBAYCAN yazılı bir halı armağan etti.

DSC 0001

       Elçin İBRAHİMOV, Türkologiya dergisinin son dört sayısını Kurumumuz kütüphanesine armağan edilmek üzere Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa S. KAÇALİN’e sundu.

DSC 002

       Elçin İBRAHİMOV ayrıca Türk Dil Kurumu kütüphanesi için gönderilen kitapları Kurumumuz Başkanı Prof. Dr. Mustafa S. KAÇALİN’e sundu.

DSC 003