“Kimliğimiz Türkçemiz Kısa Film ve Kamu Spotu Yarışması”nın sonuçları açıklanıyor.

28.12.2017

2017 Türk Dili Yılı çalışmaları kapsamında Türk Dil Kurumu (TDK) ve Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi iş birliğiyle düzenlenen “Kimliğimiz Türkçemiz Kısa Film ve Kamu Spotu Yarışması”nın sonuçları açıklanıyor.

                kısa film_2017

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile TDK öncülüğünde ilan edilen 2017 Türk Dili Yılı kapsamında, TDK ve Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi iş birliğiyle düzenlenen “Kimliğimiz Türkçemiz Kısa Film ve Kamu Spotu Yarışması”nın sonuçları 29 Aralık’ta açıklanıyor.

“Kimliğimiz Türkçemiz” özdeyişiyle yola çıkılan yarışmada, millî birlik ve beraberliğimizin vazgeçilmez teminatı olan Türkçenin doğru ve güzel bir şekilde kullanılabilmesi, dilimizin sonraki kuşaklara sağlıklı bir şekilde aktarılması ve genç yönetmenlerin yarattıkları dil farkındalığının sinemaseverlerle buluşturulması hedeflendi.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin katılabildiği yarışmada kısa film ve kamu spotu dallarında toplam 125 bin TL ödül verilecek.